Недела, Април 20, 2014
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)
Click on the slide!

Понуда на дефибрилатори за здравствени пунктови

Za FARMAS >> Frontpage_artikli_FARMAS

Почитувани, Согласно новиот Закон за здравствена заштита (Сл. Весник на РМ бр. 43/12) сите работодавачи -…

More...
Click on the slide!

Иванчич и Синови и во Македонија

Веледрогеријата Фармас МН е официјален застапник и дистрибутер за производите на омпанија Иванчич и Синови од Србија. Широка палета на…

More...
Click on the slide!

Pharmamed - најнови производи

"Pharmamed" is a manufacturer of herbal medicines, dietetic products, cosmetics and an exclusive supplier of  Salus Haus produces.…

More...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Понуда на дефибрилатори за здравствени пунктови

Почитувани,

Согласно новиот Закон за здравствена заштита (Сл. Весник на РМ бр. 43/12) сите работодавачи - фирми со 100 и повеќе вработени се должни да организираат здравствени пунктови со обезбеден надворешен дефибрилатор.

Со таа цел ФАРМАС МН ви нуди дефибрилатори од гамата производи на SCHILLER Швајцарија за која нашата компанија е овластен дистрибутер за Р. Македонија. SCHILLER e еднa од водечките компании во светот за развој, производство и дистрибуција на медицински помагала за кардиопулмонална дијагностика, следење и мониторинг на пациенти како и апарати за ургентната медицина. Производи се карактеризираат со вистински иновации и пионерски дух и се дизајнирани да ги задоволат индивидуалните барања: било да се тоа преносни ЕКГ уреди, џеб дефибрилатори или мулти-функционален дијагностички систем кој може да се приклучи во болничките системи.

ПОНУДА:

Автоматски (полуавтоматски) дефибрилатор
SCHILLER FREDEASY

  • Бифазичен полуавтоматски надворешен дефибрилатор соодветен за употреба од страна на не-медицински лица.
  • Соодветен за употреба и кај возрасни и кај деца.
  • Автоматско распознавање на вид пруклучени електроди (за возрасни или за деца) и автоматско прилагодување на ниво на излезна енергија.

    Читај повеќе: Понуда на дефибрилатори за здравствени пунктови

 

Laxomucil

Лаксатив за секојдневна употреба

Ја регулира столицата и ја одржува нормална функцијата на органите за варење. Се пропорачува како секојдневен додаток во исхраната,

Читај повеќе: Laxomucil

 

Vitamin C (500/1000mg)

Витаминот Ц помага во регулација на метаболните функции во организмот и придонесува во зголемување на кондицијата и отпорност кон

Читај повеќе: Vitamin C (500/1000mg)

   

Probiotic

капсули за регулација на цревната микрофлора

Го воспоставува и одржува природниот баланс на цревната микрофлора. Се користи како додаток во исхраната, при пореметена цревна

Читај повеќе: Probiotic

 

ProbioKid immuno

за зголемување на природните одбранбени способности на организмот кај децата

Се пропорачува како додаток на исхраната, превентивно кај секое дете за зголемување и одржување на имунитетот, кај деца со атопичен

Читај повеќе: ProbioKid immuno

   

Странски застапништва